АДЖАМКА Й КІРОВОГРАД - СЕСТРА ТА БРАТ !
Тисячі жителів Аджамки поєднали свою долю з Кіровоградом - своїм добрим сусідом. Там вони одружувались, виходили заміж, народжували дітей, будували оселі, отримували квартири та кімнати в гуртожитках, навчалися в інститутах, технікумах, училищах, студіях, ПТУ, курсах шоферів, ДОСААФі... Але завжди Аджамка пам'ятала своїх дітей, і бабусі радо чекали іх з онуками, та пригощали сільськими неперевершеними гостинцями. Так і жили десятки років у дружбі та злагоді Аджамка й Кіровоград - сестра та брат. Особливо міцною ця дружба була в 50-80 рр. минулого століття. Місто помогало своїй сусідці технікою, транспортом, студентами на збиранні врожаю,а село щедро віддавало сусіду зерно, м'ясо, рибу, мед та інші продукти. От і зараз бабусі виглядаючи з міста своїх городян, мріють що повернуться ті добрі часи і Аджамка й Кіровоград знову розцвітуть у своїй дружбі...
Славнозвісна Арка в КРОПИВНИЦЬКОМУ кінця позаминулого сторіччя. Зфотографовано в і. М.Левитського ( Колгоспна) з двору Єльворті.
Атракціони, концерти в літньому парку, філармонії, і звичайно ж танці на літній танцплощадці. Збиралося до тисячі чоловік, а в парку було набагато більше. Один з Аджамців - Іван Згуровський грав у оркестрі на трубі на початку 70-х років. Ще була традиція -практично вся молодь міста , та люди середнього віку ввечорі збирались на вулиці Леніна ( нині Дворцова) і шукали знайомих, спілкувались. Інколи протиснутись на вулиці було неможливо. В кінці 60х на початку 70х років всі, хто брав участь у цих вечірніх "променадах" пригадують дуже високого хлопця, десь біля 225 см зростом. Його було видно з любої точки вулиці за сотні метрів. Потім йшли в кінотеатри на цій же вулиці "Хроніка" та "Дзержинського".
Часи окупації, площа Кірова.
::::: Кропривницький до революції... Фото :::::